ONLINE SYSTÉMY, O KTORÝCH BY STE MALI VEDIEŤ

AIS – AKADEMICKÝ INFORMAČNÝ SYSTÉM

AIS je online elektronický prehľad celého vášho štúdia. Prihlasovacie meno a heslo Vám bolo zaslané spolu s rozhodnutím o prijatí. Prv než v AIS začnete čokoľvek robiť,  by ste si mali zmeniť si heslo, nakoľko pôvodné heslá sú generované študijným oddelením. A od toho momentu je AIS plne vo vašej réžii. Budete ho používať pri zápise predmetov do každého semestra a prihlasovaní sa na rozvrh. Počas skúškového obdobia sa cez neho prihlásite na termíny skúšok a nájdete si tam aj hodnotenia. Napokon, v poslednom ročníku tam nahráte aj Vašu záverečnú prácu. Systém síce nie je najintuitívnejší, ale s ikonou bežca všetko zvládnete! A ak by predsa len ikona bežca nestačila – tu je návod na použitie.

E-LEARNING MOODLE

Je univerzitný elektronický systém určený na online výučbu, do ktorého sa prihlásite pomocou toho istého prihlasovacieho mena a hesla ako do AIS. K jednotlivým kurzom sa na Moodle dostanete pomocou pozvánky zaslanej vašim vyučujúcim, alebo si ho v Moodle samostatne vyhľadáte. Na Moodle nájdete učebné materiály a úlohy od vašich vyučujúcich. Môžete tam nahrávať vypracované zadania, seminárne práce, vypĺňať testy a ankety. Tiež si tam nájdete hodnotenia predbežných testov alebo odovzdaných zadaní.  Postup na prihlásenie do moodle.

MS TEAMS

Univerzita Komenského v Bratislave poskytuje svojím študentom produkt Office 365 Education, od spoločnosti Microsoft, zadarmo. Vďaka tomu, môžete využívať nielen Outlook, Excel a Word, ale aj MS Teams, ktorý sa stal veľmi obľúbeným najmä počas posledného semestra, kedy výučba prebiehala online. MS Teams je nástroj na konferenčné video-hovory. Pedagógovia ho využívajú najmä na online prednášky a na online ústne skúšanie. Vďaka MS Teams prebehli aj prvé online štátnice. Na použitie je veľmi jednoduchý a intuitívny – presvedčte sa sami.