5 VECÍ, KTORÉ NA VÝŠKE URČITE POTREBUJETE SLEDOVAŤ

Každý akademický rok má stanovený svoj harmonogram, rozdelený na letný a zimný semester. V prvej polovici každého semestra budete získavať informácie, ktoré následne v druhej polovici využijete v praxi počas skúškového obdobia. Kedy začína akademický rok, kedy sa končí a kedy sa nastaviť do skúškového režimu sa dozviete v harmonograme štúdia. Okrem celouniverzitného harmonogramu sa orientujte najmä podľa pokynov vašej fakulty.

UNIVERZITNÝ EMAIL

Na komunikáciu medzi vami a vyučujúcimi, ubytovacím oddelením, knižnicou či vašimi študijnými referentkami, ktoré vám určite v mnohom ochotne pomôžu a zodpovedajú na otázky ohľadom štúdia, budete potrebovať váš univerzitný e-mail. Okrem toho vám naň budú prichádzať oficiálne a dôležité oznamy, univerzitné informačné maily či pokyny v prípade neštandardných situácií. Prihlásite sa doň pomocou rovnakých údajov, ako do akademického informačného systému. Vaša adresa pri komunikácii s vyučujúcimi tak nebude vyzerať ako „skejťáčik674@xyz.sk“, ale naozaj seriózne.

FACEBOOK-Y

Väčšina informácií, ktoré sa netýkajú výsostne daného predmetu, nájdete na univerzitnom alebo fakultnom webe, alebo sociálnych sieťach. Pred tým, ako budete chcieť využiť messenger, venujte aspoň 5 minút času hľadaniu informácie, prípadne čítaniu s porozumením. Fakultné stránky nájdete tu:

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
Lekárska fakulta
Právnická fakulta
Filozofická fakulta
Prírodovedecká fakulta
Pedagogická fakulta
Fakulta telesnej výchovy a športu
Fakulta sociálnych a ekonomických vied
Fakulta manažmentu
Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta
Evanjelická bohoslovecká fakulta
Jesseniova lekárska fakulta v Martine

Ak sa vašim domovom počas štúdia stane Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny, určite nie je na škodu sledovať sociálne siete, ktoré mapujú ich dianie na dennej báze. Oplatí sa pridať aj do neoficiálnej internátnej skupiny.

Internát mlyny
Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky

E-PEŇAŽENKA

E-peňaženka slúži na zaplatenie ubytovania či stravovania. Konto je možné dobíjať v hotovosti i prevodom na účet. Prihlasujete sa do nej na webe moja.uniba.sk svojimi univerzitnými prihlasovacími údajmi. Rovnako ako do univerzitného mailu, či akademického informačného systému. Presný postup pre prihlásenie sa do systému pre študentov Univerzity Komenského nájdete na webe univerzity.